آنچه در وب میپسندم

هرآنچه میبینم ومیپسندم اینجا ستــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

آنچه در وب میپسندم

هرآنچه میبینم ومیپسندم اینجا ستــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

آخرین نظرات

۳۴ مطلب در فروردين ۱۳۹۲ ثبت شده است

۳۱
فروردين


 

 

محمدرضا باهنر تصریح کرد: قطعا دولت من دولت آقا اجازه نخواهد بود. البته رویه رهبری هم این نیست که در شرح وظایف قوا دخالت کنند. در طول حضورم در مجلس به عدد انگشتان یک دست نیز به خاطر ندارم که رهبری در شرح وظایف قوا دخالت کرده باشند.

محمدرضا باهنر نامزد عضو ائتلاف خودساخته موسوم به اکثریت اصولگرایان گفت: در چند سال اخیر مسایل و دغدغه های اقتصادی همواره بر نامگذاری سال‌ها سایه انداخته است. علیرغم این موضوع آنچه اتفاق نیافتاده یک کار اقتصادی درخور شان مردم بوده است.

 • بخوان ولی تامل کن
۳۱
فروردين


آمریکایی‌ها قول داده بودند امنیت در این کشور با مبارزه با القاعده بهتر برقرار شود اما اکنون اکنون شاهد هستیم که امنیت داخلی آمریکا را هم نمی‌توانند تامین کنند و انگشت اتهام را به سوی هیچ شخص خارجی نگرفته‌اند و این مسئله بیانگر این است که قصد دارند به دنبال سناریوی جدیدتری بگردند.

عابدینیحسن عابدینی کارشناس مسائل رسانه با اشاره به انفجارهای اخیر شهر بوستون و همچنین کارخانه کود شیمیایی در تگزاس گفت: به نظر می‌رسد دست کم ۵ زاویه را می‌توان برای انفجارهای بوستون در نظر گرفت؛ نخست آنکه بسیار ساده مثل حادثه‌ای که در زمان جورج بوش در ۱۱ سپتامبر اتفاق افتاد، گروه‌های تروریستی خارج از مرزهای آمریکا را دخیل بدانیم، یعنی به عنوان بنیانگذار و کسی که تروریسم را دنبال می‌کند، القاعده را متهم کنیم و بگوییم که این انفجارها ساخته و پرداخته دست القاعده است.


 • بخوان ولی تامل کن
۳۱
فروردين


 

 

 

در حالی که طی ماه‌های گذشته موج دعوت نخبگان انقلابی از دکتر سعید جلیلی و دکتر کامران باقری لنکرانی جهت حضور در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو افزایش یافته است، شنیدهها حاکی از افزایش احتمال حضور دبیر شورای عالی امنیت ملی به این عرصه حساس است.

در همین زمینه سعید جلیلی از برخی نخبگان دعوت کرده تا با تنظیم برنامه‎های مورد اشاره او  برای اداره کشور، وی را در این باره همراهی کنند.

جلیلی هم چنین در گفتگو با برخی از چهرههای انقلابی که پیش از این در جلسات خصوصی بر کاندیداتوری وی پافشاری کردهاند، احتمال حضور خود را منتفی ندانسته است.


 • بخوان ولی تامل کن
۲۸
فروردين


شبکه انگلیسی "بی بی سی فارسی" از مدت ها قبل، انتخابات ریاست جمهوری ایران را بصورت ویژه ای در دستور کار خود قرار داده است و با برنامه های مختلف و گوناگون سعی در به انحراف کشاندن اذهان عمومی دارد. 

به گزارش بولتن نیوز به نقل از جام، وب سایت انگلیسی "بی بی سی فارسی" در راستای تلاش برای تاثیرگذاری بر روند انتخابات 92، امروز جمعه (۲۳ فروردین ۱۳۹۲) صفحه اختصاصی خود برای انتخابات ریاست جمهوری ایران را راه اندازی نمود.
این وب سایت وابسته به دولت سلطنتی انگلیس که اخبار انتخابات ریاست جمهوری 92 را بصورت خبر در سایت خود منتشر می کرد، در این صفحه ویژه به پوشش اخبار انتخاباتی سال 92 ایران می پردازد.
البته شبکه انگلیسی "بی بی سی فارسی" از مدت ها قبل، انتخابات ریاست جمهوری ایران را بصورت ویژه ای در دستور کار خود قرار داده است و با برنامه های مختلف و گوناگون سعی در به انحراف کشاندن اذهان عمومی دارد.
این شبکه هم اینک با استفاده از ترفندهای مختلف همچون انتخابات 88 درصدد القای سیاست انگلیسی خود می باشد و در این راستا حتی با استفاده از خوانندگان هتاک و فحاش به ارزش های دینی و اسلامی نظیر "شاهین نجفی" در پی نقش آفرینی در انتخابات ایران است.
>
صفحه ویژه بی بی سی فارسی و تصویر انتخاب شده برای نهمین دوره انتخابات مجلس
بی بی سی فارسی همچنین با اختصاص سایر برنامه های خود، مخصوصا برنامه های گفتگو محور سعی دارد در ذهن مخاطب خود در مورد فضای انتخابات ایران تاثیر گذار باشد. به عنوان نمونه شبکه بی بی سی فارسی هفته گذشته با اختصاص برنامه "نوبت شما"ی خود به بحث برنامه هسته ای ایران و نقش روسای جمهور در آن، سعی در القای این مطلب به مخاطب خود بود که اصولا روسای جمهور منتخب مردم ایران هیچگونه نقشی در اجرای برنامه هسته ای ایران ندارند.
این شبکه انگلیسی در اقدامی (که در وب سایت آن هم انتشار یافت)، "سید محمد خاتمی" را به عنوان آلت قمار اصلاح طلبان معرفی کرد که این اقدام بی بی سی مورد انتقاد بسیاری قرار گرفت.
در این رابطه سایت "بازتاب" نوشت: «بی بی سی فارسی در ادامه روند ماه های گذشته خود در حمایت آشکار از عوامل مشکوک، به تخریب مستقیم سید محمد خاتمی پرداخت و سعی کرد با تحریک افکار عمومی علیه حضور خاتمی در انتخابات، فضا را برای فعالیت عوامل مشکوک هموار کند.
موضع گرفتن بی بی سی علیه کاندیداتوری خاتمی و تشبیه حضور وی به قمار که همراه با نشان دادن صحنه های کازینو و قرار دادن عکس خاتمی در میان آلات قمار انجام شد، در حالی صورت گرفت که منطقی برای این شدت تخریب علیه حضور خاتمی توسط تحلیل گر بی بی سی ارائه نشد و گزارشگر آن، نگفت در صورت عدم موفقیت اصلاح طلبان در انتخابات، چرا آنها حیثیت خود را پیش مردم از دست خواهند داد.

 • بخوان ولی تامل کن
۲۸
فروردين


یک کارشناس مسائل سیاسی با موضع‌گیری در برابر سخنان حسن روحانی در نشست حامیان خود اظهار امیدواری کرد روحانی بلایی که بر سر حقوق هسته‌ای ملت ایران آورد بر سر دیگر حقوق ملت ایران نیاورد.


 • بخوان ولی تامل کن
۲۸
فروردين

این یک نقــد نیست، یک توهیـن هم نیست، فقط یک تحلیل دقیــق است

صادق زیباکلام:

اگر جدا از نامزدهای اصولگرا، آقای محمدباقر قالیباف، شهردار تهران هم وارد صحنه انتخابات شود . 

من معتقدم که اصلاح‌طلبان باید یک مقداری غرور و احساساتشان را زیر پا بگذارند و یک تصمیم بسیار سخت، اما تصمیمی که منفعت زیادی برای اصلاحات در ایران خواهد داشت، بگیرند 
و آن این است که همه اصلاح‌طلبان باید بیایند و از آقای قالیباف حمایت کنند، 

یعنی آقای عارف رسماً اعلام کند و از رأی دهندگان اصلاح‌طلب بخواهد که به آقای قالیباف رأی بدهند. 

دلیلش هم خیلی ساده و روشن است. خدمتی که قالیباف می‌تواند برای امیال و آرزوهای اصلاح‌طلبان انجام بدهد، در چهار سال ریاست جمهوری
اش یک‌دهم و یک‌صدمش را یک رئیس‌جمهور اصلاح‌طلب نمی‌تواند انجام بدهد...%D8%B5%D8%A7%D8%AF%D9%82-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D9%85+%281%29.jpg

 • بخوان ولی تامل کن
۲۶
فروردين

منبع :خبرگذاری ایسنا                                                                                                   کد خبر: 92012508826

                                                                                                                 یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۳

تاکید بر این‌نکته لازم است که هیچ ترتیبی برای قرار گرفتن اسامی افراد در این جدول مورد نظر نبوده است.

یحیی آل‌اسحاق حاضرم با تمام اصولگرایان ائتلاف کنم/رییس‌جمهور آتی باید 20 میلیون رای داشته باشد
غلامعلی حداد عادل اگر در سن و سال هاشمی بودم، کاندیدا نمی‌شدم/ در ائتلاف باز است
سید حسن ابوترابی فرد باید نگاه کارشناسانه بر تصمیمات حاکم باشد
محسن رضایی در دولتم از نخبگان وزارتخانه‌ها استفاده می‌کنم
مصطفی پورمحمدی هیچ‌کس حق ندارد انتخابات را مهندسی کند/«رای حلال» شعار انتخاباتی ما خواهد بود
مصطفی کواکبیان رییس‌جمهور شوم با آمریکا رابطه برقرار می‌کنم
محمد سعیدی‌کیا به نفع هیچکس کنار نمی‌روم/از حقوق ثابتم برای تبلیغات استفاده می‌کنم
محمدرضا باهنر 1+2 قبل از ثبت‌نام، تصمیم خود را اعلام کنند/به مصلحت نیست هاشمی کاندیدا شود
علیرضا زاکانی هاشمی و خاتمی کشور را به ناکجا آباد بردند/ شعار عدالت‌خواهی محقق نشد
علی‌اکبر ولایتی مذاکره منافاتی با حرکت در چهارچوب ارزش‌های حاکم بر جامعه ندارد
منوچهر متکی دولت، محل بررسی مشکلات و معیشت مردم و ارائه راهکار برای کشورداری است
حسن روحانی به نفع هیچ کس کنار نمی‌روم / خاتمی و هاشمی کاندیدا نمی‌شوند
علی فلاحیان عمرم در وزارت اطلاعات تلف شد
محمدباقر قالیباف لازمه ریاست قوه مجریه توانایی مضاعف و برنامه‌ریزی صحیح است
محمدرضا عارف نباید به بهانه تهدید اسلامیت، راه را بر تفکرات مختلف درون نظام بست
محمد شریعتمداری حاکمیت قانون در کشور یک ضرورت است/سیاست خارجی تهاجمی، سیاست تخاصمی نیست
احمدزاده کرمانی هفته آینده به‌طور رسمی اعلام کاندیداتوری خواهم کرد

 • بخوان ولی تامل کن
۲۶
فروردين

شجاعی کیاسری به ایسنا خبر داد:

شورای نظارت بر صداوسیما به ضرغامی تذکر داد

222-127.jpg

نایب رییس شورای نظارت برصدا وسیما گفت که این شورا به رییس سازمان صدا وسیما به دلیل برگزاری جلسه با 14 نفراز کاندیداهای مطرح انتخابات ریاست جمهوری تذکر داد.

سید رمضان شجاعی‌کیاسری در توضیح دلیل تذکر شورای نظارت برصدا وسیما به ضرغامی گفت: این تذکر به صورت تلفنی آن هم به دلیل برگزاری نشست رییس سازمان صدا وسیما با 14 نفر از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری مطرح شد.

وی با بیان اینکه در این تذکر بر لزوم هماهنگی صدا وسیما در اینگونه تصمیم‌گیری‌ها با شورای نظارت بر صدا وسیما تاکید شد، افزود: تذکر از این باب بود که چرا قبل از ثبت‌نام کاندیداها در انتخابات ریاست جمهوری و به دنبال آن بررسی صلاحیت‌ آنها در شورای نگهبان این جلسه برگزار شده است؛ طبیعتا باید ابتدا صلاحیت این افراد برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری تایید شود و بعد اینگونه جلسات برگزار شود.

نماینده مردم ساری همچنین خاطر نشان کرد: پاسخ آقای ضرغامی به تذکر ما این بود که می‌خواستند با برگزاری این جلسه فضای انتخابات را در رسانه کلید بزنند.

شجاعی‌کیاسری در پایان گفت که ضرغامی قول داده تا قبل ازتایید صلاحیت کاندیداها اینگونه جلسات برگزار نشود.

 • بخوان ولی تامل کن
۲۶
فروردين

شـــــــــــــــرم آوره !!!!!

پیوند فتنه و انحراف در هتک حرمت به بانوی دوعالم
روزنامه بهار در اقدامی ناشایست سالروز شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) را سالروز وفات عنوان نمودند . این در حالیست که در تقویم رسمی کشور یکشنبه سالروز شهادت درج شده و سراسر کشور تعطیل رسمی می باشد .

براستی مدیران این روزنامه کشور این چنین از بی سوادی مذهبی رنج می برند!؟ یا تفکرات وهابیت در برخی مطبوعات کشور نیز نفوذ نموده و متولیان فرهنگی در خواب غفلت بسر می برند و مجوزهای مطبوعات را بدون هیچ دقتی به مدیران آنان تقدیم می کنند
.

 • بخوان ولی تامل کن
۲۶
فروردين

صرفا جهت شوخی با دکتر عزیـــــــــــــــــــــــــــز :D

خداشاهده خدمتشون ارادت داریم 

 • بخوان ولی تامل کن
۲۶
فروردين

جان سانو افسر ارشد اطلاعاتی آمریکا مسئول طرحی امریکایی انگلیسی شده است
هدف : ایجاد نا امنی در انتخابات شهر تهران و شهرهای بزرگ
حامیان مالی : عربستان ، قطر ، امارات
بودجه : 45 میلیون دلار = حدود 150 میلیارد تومان
حامیان رسانه ای = بی بی سی فارسی - voa - العربیه - الجزیره - الشرقیه

مجری اصلی = سازمان مجـــــــــــــــــــــــــــــــــــــاهدین !!! خلـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــق!!!
 • بخوان ولی تامل کن
۲۶
فروردين


سه تا شهر مهم دارند : اورشلیم ، تل آویو ، حیفا
حال شاید سوال شود چرا فقط دوتای آخری از طرف رهبر ایران اسلامی  تهدید شدند ؟!
نکته اش به اینه که :
1. این که چرا شهر اول که پایتخت هم هست در این بین جایی ندارد !
چون این شهر همان است که بیت المقدس می نامیم اش .
و خب استفاده از موشک هایی که بالاخره درصدی خطا جزیی از وجود لاینفک آن است .

که دارای مسجد القصی و مقدس‌ترین شهر در مسیحیت بعلاوه مسلمانانی که در آن تردد دارند !


2. تل آویو پایتخت تجاری شیاطین است !!


3. حیفا پایتخت بهائیان است !!


 

پس ببینین همه چیز حساب شده است !!

برای شما برنامه ویژه ای داریم !!

:))

ישנן שלוש ערים גדולות: ירושלים, תל האביב, חיפה
אפשר לשאול מדוע רק שניים מהאחרונים היו מאוים על ידי המנהיג האיסלמי?!
הנקודה שלו היא:
1. עיר הבירה הראשונה היא למה זה איפשהו באמצע!
הסיבה לכך היא העיר ירושלים לקריאתו.
ואז, לבסוף, את שגיאת אחוז רקטות שהם חלק בלתי נפרד ממנו.

העיר הקדושה ביותר של הנצרות, בנוסף לכך שAlqsy מסגד ומוסלם שנמצאים בתנועה!


2. תל האביב הוא הבירה המסחרית של השדים!


3. ההון של חיפה של הבהאי!

 


אז תראה, כל מה שכבר ספר!

יש לנו תכנית מיוחדת בשבילך!

:))

 

 • بخوان ولی تامل کن
۲۴
فروردين

 


 

 

 

در حالیکه هاشمی رفسنجانی تا کنون صریحا از کاندیدای مورد نظر خود در انتخابات آتی ریاست جمهوری رونمایی نکرده است اما حضور امروز فرزندان وی در یک همایش انتخاباتی یکی از کاندیداها خود گویای بسیاری از مسائل است.

نخستین همایش حسن روحانی در راستای اعلام کاندیداتوری برای انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری با حضور چهره‌های سیاسی کشور، تیم انتخابتی و جمعی از هواداران وی آغاز شد.

 حسن روحانی قرار است با شعار دولت تعدیل و امید وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری شود.

گفتنی است؛ در این همایش چهره‌های چون فاطمه و یاسر هاشمی فرزندان آقای هاشمی رفسنجانی، اکبر ترکان، حجت الاسلام محمود علوی، نعمت‌زاده رئیس ستاد انتخابات حجت‌الاسلام روحانی، حجت‌الاسلام علی یونسی وزیر سابق اطلاعات، حجت‌الاسلام علی عسگری مشاور پارلمانی رئیس مرکز استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و از حامیان سرسخت اقای هاشمی، محمدباقر نوبخت سخنگوی ستاد انتخاباتی روحانی، فریدون جیرانی کارگردان سینما و جمعی از چهره‌های سیاسی مطرح در عرصه سیاسی کشور حضور دارند. 

حضور فرزندان، منسوبان و یاران نزدیک هاشمی رفسنجانی در این همایش حاکی از این موضوع است که آقای هاشمی و حامیانش به این نتیجه رسیده اند که حسن روحانی بعنوان مرد تسلیم هسته ای بهترین گزینه آنان برای انتخابات آتی ریاست جمهوری می باشد.


 • بخوان ولی تامل کن
۲۴
فروردين


 

 

در باب فتنه و فتنه گران، بسیار سخن رفت اما چه باید کرد برای برون رفت از فتنه؟ بصیرت هم از به فتنه افتادن جلوگیری می کند و هم تنها راه برون رفت از فتنه است.

 

 

بصیرت به معنى دانایى، بینایى، بینایى دل، هوشیارى، زیرکى و یقین است.[1] بصیرت در لغت به معنای: عبرت، ثبات در دین، حجت و استبصار در چیزی، علم و خبره، زیرکی و گواه، و همچنین به معنای عقیدة قلب و یقین می‌باشد. [2] 


بصیرت در اصطلاح، روشنایی و نور خاصی است که در نتیجة استضائه از چراغ وحی و امامت در عمق جان انسان پدید می‌آید و چراغ وحی و امام مقدمة چراغ بصیرت در عمق وجود انسانند. اشخاص فاقد بصیرت، فاقد حیات انسانی هستند؛ چون اندیشهی آنان در تاریکی است و حقیقت را نمی‌بینند و به همین دلیل راه رشد و سعادت را هم نمی‌شناسند. [3] 


 • بخوان ولی تامل کن
۱۹
فروردين


زنان و دختران علوی در سوریه روزگار پر از دردی را می گذرانند. رنج و دلهره فتواهایی که از عربستان و اردن و مصر و... برای تجاوز به آنان می آید آنان را خراب کرده است. بشریت هم چشمانش را بر این فتواها بسته است؛ اگر بشریتی باقی مانده باشد! این سه فتوای روحانیون سعودی ، اردنی و مصری را ببینید تا درد و غم این زنان و دختران علوی را دریابید.

این روزها و با ادامه ناآرامی ها در سوریه، فتواهایی که برای جنگجویان این کشور به نام اسلام صادر می شود، مو را بر اندام آدم هر انسان آزاده ای سیخ می کند!

به گزارش تابناک ، چهارشنبه، یکی از روحانیون سلفی اردن، به نام یاسر الاعجونی، باز هم فتوایی جدید صادر کرد و گفت کسانی که در سوریه علیه بشار اسد مبارزه می کنند و می خواهند حکومت شریعت را در سوریه تشکیل دهند، می توانند به زنان علوی، غیر سنی و غیر مسلمان تجاوز کنند و از این بابت گناهی برای آنان وجود ندارد. این روحانی سلفی خود به مدت 17 سال در دمشق زندگی کرده است .

این نخستین فتوا از این دست برای جنگجویان سوری نیست، چند ماه پیشتر نیز یک روحانی سلفی سعودی به نام محمد العریفی، فتوایی را صادر کرد که این جنگجویان می تواند یک زن غیر سنی یا علوی را برای تجاوز دست به دست میان خود بچرخانند.

پیشتر از این هم فتوایی از مصر رسیده بود که زنان غیر سنی که در جنگ دستگیر می شوند را می توان به عنوان برده جنسی در بازار فروخت، بدون هیچ قرار دادی و هیچ حقی و می توان هر بهره برداری از این زنان نمود. این روند اتفاقی نیست.

یکی از فعالان سیاسی کویت هم از مقامات سلفی عربستان درخواست کرده است تا برده داری جنسی را آزاد اعلام کنند و افراد به بازار بروند و این برده گان را برای خود تهیه کنند. این کویتی همچین دستور العمل این کار را هم مشخص کرده و گفته است در همین چچن که تعدادی از زنان روسی توسط چچنی ها دستگیر شده اند، می توان آنان را به برده گی گرفت و در همین بازار کویت به فروش رساند. این خیلی بهتر از این است که مردان ما وارد روابط غیر مشروع! جنسی شوند.

جالب اینکه دولت آمریکا به نام دموکراسی از این متجاوزان حمایت می کنند. کار به جایی رسیده است که صدای سازمان های مختلف طرفدار حقوق زنان را هم در آورده است.

و همه این رفتارهای خلاف انسانیت به نام اسلام صورت می گیرد. مهم نیست که حق با بشار اسد است یا مخالفان. حتی مهم نیست که حکومت فعلی باقی می ماند یانه . مهم این است که سیاهی این فتواها به روی روحانیون سلفی باقی می ماند. مهم این است که انسانیت در یک گوشه از دنیا فدای سیاست بازی مرتجعان عربی شده است. مهم این است که زنان بی دفاع علوی و سایرین اکنون در ترس و دلهره فتوای روحانیون سعودی و اردنی و مصری و... روز و شب شان را به سر می رسانند. مهم این است که حتی بشریت هم چشمانشان را بر روی رنج و آلام زنان علوی و سایرین در سوریه بسته است.

 • بخوان ولی تامل کن
۱۹
فروردين

احمدی نژاد بازدید از این مراسم را به دلیل اجرای حرکات نمایشی و هنری، نیمه کاره رها کرده و به هتل محل اقامت خود بازگشت....
محمود احمدی نژاد در سفر خود به ترکمنستان در نخستین روز سال 92 برای شرکت در چهارمین جشن جهانی نوروز، حضور یافت.

به گزارش بولتن نیوز،  در حین بازدید از نمایشگاه آیینهای نوروزی و ضیافت نهار ترتیب داده شده از سوی همتای ترکمن خود، به دلیل اجرای حرکات نمایشی و هنری، احمدی نژاد این مراسم را نیمه کاره رها کرده و به هتل محل اقامت خود بازگشت. • بخوان ولی تامل کن
۱۹
فروردينولایتی در جلسه نیمه خصوصی با اعضای یکی از جریانات سیاسی در مشهد مقدس از احتمال مشاهده دود سیاه ائتلاف 2+1 خبر داد

به گزارش  بی باک، دکتر علی اکبر ولایتی یکی از سه عضو ائتلاف 2+1 چند شب پیش در جمع اعضای یکی از جریانات سیاسی مشهد حاضر می شود و ضمن تبیین اینده فضای انتخاباتی کشور صریحا اعلام می کند که احتمال رویت دود سیاه از ائتلاف 2+1 می باشد.

یکی از اعضای این جریان سیاسی از وی پرسید؛ " تا کی باید منتظر نتیجه ائتلاف بمانیم؟ چه زمانی دود سفید از دودکش ائتلاف خارج می شود؟ " که ولایتی هم در پاسخ به این فرد گفت: تکلیف ائتلاف به این زودی ها مشخص نمی شود و احتمال دارد در آینده دود سیاه هم ببینیم! • بخوان ولی تامل کن
۱۹
فروردين

ابتدا بنویسیم خاتمی؛ اگر تایید نشد بخوانیم هاشمی!

در حالی که بیش از دو ماه تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری یازدهم فرصت باقی است، رصد مواضع و رسانه های حامی فتنه نشان از عزم جدی این طیف سیاسی برای حضور در انتخابات دارد.

به گزارش رجانیوز، در شرایطی که پیش از این و بواسطه حوادث سال 88، جریان فتنه از زبان خاتمی برای حضور در انتخابات های نظام جمهوری اسلامی "شرط گذاری" کرده و از تحریم انتخابات سخن گفته بود، موسوی لاری عضو بلندپایه مجمع روحانیون مبارز و وزیر کشور دولت خاتمی امروز در گفتگو با یک روزنامه نزدیک به خانواده هاشمی گفت:

"من همان روز که موضوع شرط گذاری برای حضور در انتخابات مطرح شد، در مصاحبه‌‌ای اعلام کردم که شرطی نداریم و برداشتها اشتباه است. شرایط انتخابات مدنظر بوده و نه شرط اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات. اصلاح‌طلبان هیچ وقت نگفته‌اند که شرایط ما برای حضور در انتخابات این موضوعات است‌. "

وی در ادامه نیز با حمایت از هاشمی رفسنجانی می گوید: "سران اصلاحات نظرشان در مورد آقای هاشمی مثبت است. آقای هاشمی به عنوان یک چهره سابقه دار و ریشه‌دار در نظام و انقلاب شناخته می‌شود. او در بحران‌ها به نظام خدمت می‌کند بنابراین حضورشان می‌تواند برای عبور از مرحله افراطی گری موثر باشد. تا آنجا که من می‌دانم آقای هاشمی داعیه کاندیداتوری ندارد. طبیعی است که اگر آقای هاشمی اعلام آمادگی و اعلام حضور کند، جریان اصلاح‌طلبی با اقای هاشمی با نگاهی متفاوت از گذشته برخورد خواهد کرد."

وی در ادامه از رسیدن اصلاح طلبان و هاشمی به نقطه مشترک سخن گفته و تاکید می کند:  "فکر می‌کنم آقای هاشمی و اصلاح‌طلبان هر دو به یک نقطه مشترک رسیده‌اند که وضعیت کشور به وضعیتی رسیده که باید به حداقل‌ها بسنده کرد. فکر نمی‌کنم آقای هاشمی به عنوان کاندیدا به صحنه بیاید ولی قطعا اگرایشان امروز بگوید من کاندیدا هستم، جریان اصلاح طلب ایشان را رقیب خودش تلقی نمی‌کند."

اما نقطه مشترکی که عضو موثر مجمع روحانیون مبارز در گفتگو با روزنامه نزدیک به هاشمی از آن سخن گفته است را شاید نتوان بی مناسبت با برخی تحرکات بدنه رسانه‎ای و سایبری جریان فتنه برای اعلام حضور و کاندیداتوری سید محمد خاتمی در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری در روزهای گذشته دانست.

در شرایطی که روزهای گذشته یکی از صفحات فعالان منتسب به حامیان فتنه، در فیس بوک از راه اندازی ستاد‎های سید محمد خاتمی برای انتخابات یازدهم خبر داده بود، نعیمه اشراقی خواهر همسر محمد رضا خاتمی نیز در صفحه فیس بوک خود با اشاره به راه اندازی ستادهای خاتمی نوشت:

"این ستاد که تحت عنوان ” آفتاب صبح امید” از چندی پیش در قالب بنرهای تبلیغاتی در فضای مجازی فعالیت غیر رسمی خود را آغاز کرده بود از ۱۸ فروردین ماه با فعالیت رسمی در سطح استان های کشور و راه اندازی سایت اینترنتی و صفحه فیس بوک اعلام حضور می کند."

به نوشته او "مجموعه این حرکت اجتماعی سیاسی با دو شعار محوری ” امید” و ” نجات” و رویکرد دعوت و حمایت از مواضع سید محمد خاتمی برای حضور فعال در انتخابات آتی ریاست جمهوری راه اندازی شده است."

اما همزمان با این فضاسازی‎ها برای اعلام کاندیداتوری سید محمد خاتمی، اظهار نظر هاشمی در دیدار با 7 نماینده مجلس، روی دیگر این پروژه سیاسی و رسیدن به نقطه مشترک را به عیان کرد.

هاشمی رفسنجانی، در ایام نوروز و در دیدار با 7 نفر از نمایندگان مجلس شامل آقایان محمد رضا تابش نماینده اردکان، مسعود پزشکیان نماینده تبریز، حسین امیری خامکانی نماینده زرند، مهدی سنایی نماینده نهاوند، محمد مهدی پورفاطمی نماینده تنگستان و علی مطهری نماینده تهران و کمال الدین پیرموذن نماینده اردبیل درباره کاندیداتوری خود اظهار نیز سخنانی را مطرح کرده بود که به روشن‎تر شدن این پازل کمک خواهد کرد.

پیرموذن در گفتگویی در این باره اعلام کرد: "در این دیدار، یکی از روحانیون نیز از هاشمی رفسنجانی سوال کرد که چرا خودتان کاندیدا نمی‌شوید، که هاشمی هم در پاسخ گفت که خدمت رهبر انقلاب می‌رسم و بعد اظهار نظر خواهم کرد."

این در حالی است که پیش از این نیز بسیاری از نخبگان سیاسی از احتمال بالای حضور هاشمی در انتخابات پیش رو سخن می گفتند و حتی برخی رسانه های اصلاح طلبان نیز با انتشار وی‍ژه نامه هایی از لزوم حضور وی در انتخابات سخن به میان آورده بودند، اما رسانه‎هایی که با واسطه و بدون واسطه در ماه‎های گذشته به ترویج هاشمی به عنوان «مرد بحران» و گزینه نجات ایران از شرایط فعلی پرداخته بودند، این روزها به تبیین چرایی و لزوم کاندیداتوری و حضور سید محمد خاتمی و همچنین لزوم حمایت از وی پرداخته‎اند، رویکردی که در حلقه رسانه‎های متصل به مهدی هاشمی به عنوان بازوی سیاسی _ رسانه‎ای خانواده هاشمی می‎توان به خوبی مشاهده کرد.

حال آنکه هاشمی رفسنجانی در دیدار با گردانندگان سایت شخصی‎اش، با بیان اینکه وضع امروز کشور به دلیل سوء مدیریتها ، اتلاف درآمدها  و بی توجهی به تجارب گذشته ، بی شباهت به سالهای ابتدایی پس از پایان جنگ یعنی دورانی که او تصدی پست ریاست جمهوری را بر عهد گرفت، نیست ، ابراز امیدواری کرد:"انشاء الله سال 1392 برای کشور و مردم سال اعتدال و پیروزی باشد".

اگر بر مبنای سخنان موسوی لاری بپذیریم که اصلاح‎طلبان با هاشمی رفسنجانی به نقطه‎ای مشترک رسیده‎اند و از سوی دیگر فضاسازی اخیر برای اعلام کاندیداتوری سید محمدخاتمی در کنار اشاره‎های دور و نزدیک هاشمی و نزدیکانش مبنی بر احتمال زیاد کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو قرار دهیم، قاعدتا این نقطه مشترک در انتخابات پیش رو نمی‎تواند هر دو گزینه خاتمی و هاشمی رفسجانی برای جریان فتنه و تشکیلات سیاسی آن باشد و این جریان ناگزیر از رسیدن به یک گزینه واحد است.

اما با توجه به مواضع و رویکرد خارج از چارچوب نظام سید محمد خاتمی، شانس او برای عبور از فیلتر شورای نگهبان بسیار پایین خواهد بود، مانعی که ممکن است هاشمی رفسنجانی هم با آن مواجه شود اما این مانع برای خاتمی حتی با وجود رایزنی‎های هاشمی رفسنجانی هم غیرقابل عبور به نظر می‎رسد، و این در حالی است که اساسا امکان رای‎آوری خاتمی نیز برای بسیاری از فعالان حامی فتنه محل شبهه و سوال جدی است. پس با این توصیفات، تلاش برای اعلام کاندیداتوری خاتمی در روزهای گذشته و احتمالا روزهای آینده با کدام هدف طراحی و عملیاتی خواهد شد؟

 شاید اینجا باشد که بتوان به مرحله بعدی استراتژی انتخاباتی جریان فتنه فکر کرد : «ابتدا بنویسیم خاتمی؛ اگر تایید نشد بخوانیم هاشمی!». تلاش برای تجمیع بدنه اجتماعی حامی فتنه ذیل نام خاتمی با راه انداختن فضای "آمدن یا نیامدن خاتمی" مهمترین کار ویژه طرح نام خاتمی در این روزها به نظر می‎رسد، طرحی که با رایزنی برای تایید صلاحیت خاتمی ادامه خواهد یافت و در نهایت ممکن است با رونمایی از گزینه پشت صحنه که همان هاشمی رفسنجانی است تکمیل شود.
 • بخوان ولی تامل کن
۱۹
فروردين

نامه احمدی‌نژاد را 2ماه‌پیش دریافت کردم/بعداز توضیحاتم دستور جدیدی دریافت نکردم


وزیر علوم درباره انتشار نامه رئیس جمهور مبنی بر عزل تعدادی از رؤسای دانشگاه‌‌های تهران گفت: اینجانب نامه مذکور را 58 روز قبل از انتشار آن، دریافت کردم و همان زمان توضیحات مورد نظر را به رئیس‌جمهور ارایه دادم و تاکنون دستور جدیدی در این رابطه ابلاغ نشده است.

مکدر شدن رئیس‌جمهور از رسانه‌ای کردن نامه عزل رؤسای دانشگاه‌ها/ارایه توضیحات لازم به احمدی‌نژاد

به گزارش  «خبرنامه دانشجویان ایران»، کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دیدار نوروزی با جمعی از رؤسا و هیئت رئیسه دانشگاه‌های تهران در پایان این دیدار با اشاره به خبرها و تحلیل‌های مختلفی که در رسانه‌ها درباره انتشار نامه رئیس جمهور منعکس شده است، اظهار داشت: اینجانب نامه مذکور را اول بهمن 1391 یعنی 58 روز قبل از انتشار آن، در حاشیه جلسه هیئت دولت دریافت کردم و در همان زمان در دیداری صمیمانه با ریاست جمهوری، توضیحات مورد نظر را به استحضار ایشان رساندم و پس از آن تاکنون دستور جدیدی اعم از کتبی یا شفاهی در این رابطه ابلاغ نشده است. بدیهی است در چنین مواردی نظرات تبیین می‌شود اما تصمیم نهایی بر اساس رعایت موازین و سلسله مراتب با رئیس جمهور است و اوامر صادره اجرا می‌شود.

وی افزود: طبق اظهار مشاور ارشد ریاست جمهوری، رئیس جمهور از رسانه‌ای‌شدن موضوع مکدرشده و به مسئولین ذیربط تذکر داده است.

وزیر علوم همچنین در توضیح اظهار عدم اطلاع مدیرکل حوزه وزارتی از ابلاغ چنین نامه‌ای بیان داشت: با توجه به گفتگوی حضوری با رئیس جمهور و اینکه نامه دریافتی از طریق دبیرخانه و سیستم پیام دولت وصول نشده بوده بنابراین مطلب ایشان مبنی بر عدم دریافت نامه در آن زمان صحیح است.

28 اسفند سال 91 پایگاه خبری شبکه ایران مدعی شد محمود احمدی نژاد در نامه ای به وزیر علومخواستار برکناری رئیس دانشگاه تهران و تربیت مدرس شده است. احمدی نژاد در قسمتی از این نامه آورده است: متاسفانه و بر اساس اطلاعات دقیق در دو دانشگاه مهم ، دانشگاه تهران که مادر دانشگاه های کشور و پرافتخار ترین آن است و دانشگاه تربیت مدرس که تنها مرکز رسمی تربیت مدرسین کشور است فضای عمومی به گونه ی دیگری مدیریت میشود که نه تنها سازنده نیست ، بلکه تا حدودی در نقطه مقابل حرکت عمومی ملت و شئون دانشگاه و دانشگاهیان است .

طبق بررسی های انجام شده توسط اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل، در این خصوص مشخص شد هماهنگی و همکاری بین وزیر علوم و احمدی نژاد وجود نداشته و وزیر علوم نسبت به این خواسته رئیس جمهور مقاومت کرده است.

دانشجویان در تحلیل های مختلف خود گفته بودند هرچند نسبت به روسای دانشگاه های تهران انتقاداتی دارند اما تصیم رئیس جمهور در این باره و رسانه ای شدن آن را یک تصمیم سیاسی می دانند(تحلیل دانشجویان در این باره را بخوایند:: اتحادیه مستقل؛‌ جنبش عدالتخواه؛‌ بیانیه مشترک 3 اتحادیه دانشجویی)

از این جهت برخی گمانه ها حکایت از تغییر وزیر علوم توسط رئیس جمهور می کرد اما وی تا کنون همچنان بر مسند وزارت علوم باقی است تا اینکه امروز نیز ابلاغیه جدید احمدی نژاد صادر شد و اکنون از سوی کامران دانشجو گفته شده که رئیس جمهور از رسانه‌ای‌شدن موضوع مکدرشده و به مسئولین ذیربط تذکر داده است.

 • بخوان ولی تامل کن
۱۸
فروردين

وقتی اون روز تو مجلس عروسی یهو همه رو جو گرفت و زن و مرد قاطی شدن و... مردهای دیگه با چه لذتی بهتماشا نشسته بودن.
تو مثل برق از جا پریدی و زدی بیرون. پشت سرت اومدم . گفتی:
«متشکرم که اونجا نموندی»

««««اونجا بود که فهمیدم تو با همه مردها فرق داری»»»»


وقتی اون روز آقای همسایمون اومده بود دم در. چادر سر کردم و رفتم قبض ها رو ازش گرفتم .برگشتم دیدم با لبخند بهم خیره شدی گفتی:
«خوشم اومد چه با وقار برخورد کردی,بدون عشوه و طنازی»

««««اونجا بود که فهمیدم تو با همه مردها فرق داری»»»»وقتی درعین حال که منو به فعالیت اجتماعی و درس خوندن و فعالیت در دانشگاه تشویق می کردی؛ هرازچندگاهی یادآوری می کردی که:
«غرور زن در مقابل مردان غریبه بجا و خوبه»

«««««اونجا بود که فهمیدم تو با همه مردها فرق داری»»»»»


وقتی حواسم نبود و کمی روسری ام لیزخورده بود و موهام دیده می شد با لبخند گفتی:
«موهات بیرونه ها خانومی!»
درحالی که موهام رو قایم می کردم نگاهی به زنهای اطرافم تو خیابون انداختم. شرم آور بود. شوهراشون چه بی خیال.

««««اونجا بود که فهمیدم تو با همه مردها فرق داری»»»»


وقتی اون روز تو باغ همه ی خانومها رو جو گرفته بود و جلوی همه قهقهه می زدن و شوهراشون هم بی خیال نشسته بودن و تماشا می کردن وقتی منو هم به جمعشون دعوت کردن؛ آروم تو گوشم گفتی:
«مواظب وقار و متانتت باش عزیزم»

«««««اونجا بود که فهمیدم تو با همه مردها فرق داری»»»»»

 • بخوان ولی تامل کن